Posted on: Posted by: Comments: 0

Duże przeszklenia i drzwi tarasowe w systemie podnoszono-przesuwnym to must have współczesnego nowoczesnego budownictwa. Inwestorom zależy na tym, aby ich domy były maksymalnie doświetlone i otwarte na ogród.

Duże przeszklenia i drzwi tarasowe w systemie podnoszono-przesuwnym to must have współczesnego nowoczesnego budownictwa. Inwestorom zależy na tym, aby ich domy były maksymalnie doświetlone i otwarte na ogród. Dlatego swój wzrok kierują ku ogromnym przeszkleniom, zajmującym często niemal całą ścianę – od podłogi po sufit, z płaskim progiem. I chcą też, aby otwierały się „jednym placem”. Teraz, dzięki rozwiązaniu G-U HS LinfUnit te marzenia są w zasięgu ręki.

To oczywiste – duże, niemal panoramiczne okna tarasowe muszą być funkcjonalne. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się systemy podnoszono-przesuwne oparte o rozwiązania, które optymalizują ich funkcjonalność, a więc także obsługę drzwi przez domowników, w tym również przez osoby słabsze, przez dzieci lub seniorów. HS LiftUnit marki G-U jest odpowiedzią konstruktorów na te potrzeby.

Zalety HS LiftUnit:

·         redukcja siły podnoszenia skrzydła o 50% (skrzydło unosi się niemal bez wysiłku ze strony otwierającego),

·         łatwy montaż na etapie produkcji okien tarasowych,

·         możliwość zastosowania we wszystkich drzwiach tarasowych typu HS,

·         możliwość instalacji także w już zamontowanych drzwiach tarasowych,

·         kompatybilność z wózkami jezdnymi GU-934/GU-937,

·         możliwość zastosowania tylko jednej klamki, także w drzwiach o wadze do 600 kg,

·         dostępny w dwóch wariantach: HS LiftUnit Standard – do skrzydeł o wadze do 300 kg, HS LiftUnit Heavy – do skrzydeł o wadze do 600 kg.

Leave a Comment