Posted on: Posted by: Comments: 0

Współczesna bizneswoman doskonale wie, jak o siebie zadbać. Nienaganna fryzura, gustowny makijaż, dobrze dopasowane ubrania, pewna siebie postawa ciała – kobietę sukcesu można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Chcąc należeć do określonego środowiska, musimy dopasować się do obowiązujących w nim standardów. Przede wszystkim należy stawiać na jakość – dotyczy to zarówno kwestii ubrań, dodatków, makijażu, jak i pielęgnacji. To, jak traktujemy nasze ciało, świadczy często o tym, jak traktujemy powierzane nam obowiązki zawodowe.

Sukces w biznesie to przede wszystkim kwestia wizerunku

Nadal niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że wprowadzając zdrowe nawyki, które są w pełni dopasowane do indywidualnych preferencji oraz prowadzonego stylu życia, może realnie odjąć sobie lat. Bez kosztownych i niosących ze sobą ryzyko różnego rodzaju powikłań operacji plastycznych.

Aby wyglądać pięknie, najczęściej wcale nie musimy posuwać się do drastycznych i radykalnych kroków. Prawdziwe piękno jest wynikiem holistycznego podejścia do naszej urody, która tak naprawdę wiąże się nie tylko z tym, jak traktujemy naszego ciała, ale także z określonym podejściem do życia. Codzienna pielęgnacja może być rytuałem, który nie tylko nadaje blasku naszej skórze, ale także wzmacnia nasze poczucie wartości.

Liczy się pierwsze wrażenie

Nasza wewnętrzna energia oddziałuje na otoczenie. Sprawia, że wzbudzamy większe lub mniejsze zaufanie, a to właśnie zaufanie ma fundamentalne znaczenie w biznesie. Jeśli zyskamy zaufanie potencjalnego klienta, zyskamy jego lojalność. Z kolei lojalny klient będzie nas polecać i przyciągać kolejnych klientów.

Zaufanie budujemy już od pierwszych sekund kontaktu z drugim człowiekiem. Zadbana i czysta skóra oraz przyjemne w dotyku dłonie to pierwsze sygnały, jakie wysyłamy drugiemu człowiekowi podczas spotkania. Od tego wszystko się zaczyna. Jeśli już na samym początku rozmowy będziemy sprawiać wrażenie osoby autentycznej, szczerej i zaangażowanej, stworzymy całkiem solidne podwaliny głębszej i wartościowej relacji. Niewątpliwie nasz wygląd zewnętrzny ma wpływ na nasz sukces zawodowy i powodzenie prowadzonego przez nas biznesu. Troska o wizerunek dużo mówi także o naszej dyscyplinie, staranności, dokładności i rzetelności.

Jakie kosmetyki wybrać?

Bogata oferta dostępnych na rynku kosmetyków może przyprawiać o zawrót głowy. Jakie wybrać? – Nie ma jednej słusznej odpowiedzi, bo każda kobieta jest inna. Warto natomiast postawić na takie, które nie tylko pomagają zadbać o piękny wygląd, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie. Produkty bazujące na wiedzy ekspertów, tworzone w oparciu o aktualną wiedzę medyczną i nowoczesne badania naukowe, to zawsze słuszny wybór. – podpowiada Agata Kieda, Prezes Zarządu NOVALERM.

Kosmetyki, których używamy na co dzień, powinny być odzwierciedleniem najwyższych standardów, jakie wyznacza współczesna nauka. Zwróćmy uwagę na surowce, które wchodzą w skład produktów – czy faktycznie je spełniają? Wybierajmy kosmetyki bez zbędnych wypełniaczy, konserwantów i barwników, których jakość potwierdzają nie tylko niezależne instytucje badawcze, ale i szczerze zadowolone klientki.

Odprężony umysł to wypoczęte ciało i odwrotnie – zadbana skóra to większa pewność siebie. Skóra jest największym organem naszego ciała i wymaga szczególnej troski – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Zaopatrując się w odpowiednie kosmetyki zyskujemy narzędzie do walki z oznakami przedwczesnego starzenia i trudami pracy – czasem do późnych godzin – która odbija się na kondycji naszej skóry. 

Jak budować pewność siebie dzięki codziennym zabiegom pielęgnacyjnym?

Lepiej zapobiegać i pielęgnować, niż leczyć i gasić pożary. To prawda, która doskonale sprawdza się nie tylko w medycynie i kosmetologii, ale także w świecie biznesu.

To co nosimy w sobie, chcąc nie chcąc, widać na naszych twarzach i w naszej postawie. Dlatego obok wysokiej jakości kosmetyków, należy zadbać o pozostałe obszary naszego życia. Kondycja naszej skóry w głównej mierze zależy od poziomu toksyn zalegających w naszym ciele oraz napięć, z jakimi walczymy każdego dnia. Stres, brak snu, brak aktywności fizycznej, używki i jedzenie byle czego w pośpiechu. Wszystko to prędzej czy później odbije się niekorzystnie na naszym wyglądzie.

Niech więc troska o wygląd i zdrowie stanie się priorytetem na liście codziennych „zadań do zrobienia”. Aby w tym pomóc, przedstawiamy checklistę, przygotowaną przez Novalerm, której warto się trzymać. Jak zauważa Agata Kieda – Misją naszej firmy jest nie tylko dostarczanie najlepszej jakości, skutecznych kosmetyków. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą w dziedzinie pielęgnacji urody i troski o zdrowie skóry. Staramy się być przewodnikiem, który pokaże kobietom, jak krok po kroku iść w stronę lepszego, zdrowszego i piękniejszego życia.

Stosowanie się do poniższych 10 wskazówek, z pewnością przybliży do osiągnięcia tego celu.

  1. Nawilżaj skórę „od środka” – wypijaj minimum 2 litry wody dziennie
  2. Wybieraj dobrej jakości kosmetyki, zgodnie z potrzebami swojej skóry
  3. Pamiętaj o codziennym demakijażu i oczyszczaniu skóry przed pójściem spać
  4. Postaraj się zrezygnować z używek – papierosów, alkoholu i cukru
  5. Postaw na dogłębne nawilżanie i odżywianie skóry, zwłaszcza miejsc wymagających dodatkowej troski, jak okolice oczu, szyi i ust
  6. Dbaj o ochronę przeciwsłoneczną skóry niezależnie od pory roku
  7. Pamiętaj o regularnym, delikatnym złuszczaniu skóry, które wspomaga regenerację i pobudza mikrokrążenie
  8. Znajdź czas na jogę i masaż twarzy za pomocą olejków roślinnych
  9. Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu
  10. Zwróć uwagę na to, co jesz – odpowiednie odżywianie to podstawa dobrego zdrowia, wyglądu i samopoczucia

Czytaj więcej

Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.

Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.

Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.

Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.

Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.

Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.

Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.

Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.

Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.

Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Leave a Comment