Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek na okładce Newsweeka

Post z Sty 2 2017 - 7:27am napisany przez Redaktor

Tak od Nowego Roku u Tomasza Lisa

Aktorzy z Nowego Teatru z Warszawy, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek postanowili wesprzeć Tomasza Lisa w walce z PiSem.

Kiedy sytuacja jest stabilna, gdy nie są naruszane prawa obywatelskie, można robić swoje, zajmować się wyłącznie sztuką. Ale dziś neutralność to obojętność, egoizm i nieodpowiedzialność  Jesteśmy osobami publicznymi, mamy wpływ na opinie innych. Naszym obowiązkiem jest stawanie po jasnej stronie mocy. – mówi Ostaszewska, która była jedną z twarzy Czarnego Protestu.

Magda Cielecka oskarża partie o kryzys w polityce, Maciej Stuhr o chaos w szkołach.

Niepokoi mnie niszczenie edukacji. Ci eksperci od podstawy programowej bredzą, że prezerwatywa jest rakogenna. Nie mówiąc już o „klasach matematyczno-narodowych”. To wszystko, czego dokonali ludzie walczący o wolność, o demokrację, jest teraz błyskawicznie niweczone. Mamy milczeć, gdy niszczy się edukację, autorytety, gdy zakłamuje się historię, gdy szczuje się ludzi przeciwko sobie?- dodaje Poniedziałek

Aktor twierdzi również, że PiS podzielił Polaków co powoduje, że dialog z kolegami jest niemożliwy.

Z kolegami o prawicowych poglądach nie da się rozmawiać o sprawach politycznych i społecznych. Jedyną odpowiedzią jest cyniczny uśmieszek. Taki sam jak u komuszego prokuratora stanu wojennego, posła Piotrowicza, gdy krzyczał z mównicy „precz z komuną!”. To jest rechot historii.

Napisz komentarz