Atak na Beatę Kozidrak!

Post z Sty 12 2017 - 4:33pm napisany przez Redaktor

Poglądy piosenkarki nie przypadły każdemu do gustu

Kilka tygodni temu Beata Kozidrak na swoim profilu opublikowała video pary gejów do swojego przeboju „Niebiesko-zielone” wraz z gratulacjami. Za ten krok mocno dostaje się artystce na prawicowych portalach, gdzie poza krytyką pojawiają się nawet nawoływania o bojkot artystki przez media.

Gwiazda, zachowująca do tej pory pełną neutralność, zaskoczyła wszystkich kiedy zachwycona teledyskiem dwójki gejów – Jakuba i Dawida, umieściła go na swojej oficjalnej stronie wraz z gratulacjami. To pierwszy raz, kiedy tak otwarcie wsparła inicjatywę środowiska LGBT.

Na profilu artystki wpis spotkał się z pozytywną reakcją, ale w Internecie rozpoczęła się nagonka. Sprawą zajął się „Dziennik Narodowy”, który zarzuca gwieździe „pseudotolerancją oraz ślepe naśladowanie liberalnych trendów z zagranicy, sprzecznych z tradycyjnymi wartościami i religią katolicką”. Zaleca także pamiętać jakie wartości stoją za piosenkarką w chwili kupowania jej płyt, czy biletów na koncerty.

Wtóruje mu w tym fala komentarzy: „Oj beatko,lat ci to nie ujmie,przyjaciol nie przysporzy, wiec po co ci takie wpisy. Nie tylko tobie nie wyszlo w zwiazku, to nie znaczy ze geje sa lepsza alternatywą” – to jeden z łagodniejszych. Choć trzeba przyznać, że są i takie które bronią gwiazdy.

Krok dalej idzie jednak portal „Prawicowa Polska”, gdzie pojawia się apel o „bojkot koncertów, płyt i bojkot w radiach wokalistki”. Aby uniemożliwić jej szerzenie dalszej „homo-propagandy”, nawołuje także do rozesłania informacji do „zaprzyjaźnionych instytucji publicznych”, aby nie zapraszały gwiazdy na swoje imprezy.

To nie pierwszy raz kiedy artystka podpada prawej stronie, co także zostaje jej wypomniane. Przypomina się jej wcześniejszą krytykę rządu, popieranie prawa do aborcji, a także pochwalenie rozwodu. A jakie jest wasze zdanie?

Napisz komentarz